20 května, 2021

Praha 2 – test

ZÁKLADNÍ INFORMACE PRAHA 2

  • jesle pro děti od 1 do 2 let
  • školka pro děti od 2 do 7 let
  • otevřeno od pondělí do pátku od 7:30 do 18:00
  • kvalifikovaný tým pedagogů
  • vlastní vzdělávací program “Barevný svět”
  • jezdíme na výpravy do lesa a za poznáním
  • podporujeme a rozvíjíme silné stránky dětí
  • angličtina je běžnou součástí denních aktivit
  • rozšířená nabídka hudebních, výtvarných a pohybových činností
  • podpora přirozeného nadšení, zvídavosti a radosti z poznávání

VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRAHA 2

Vzdělávací program “Barevný svět” vyzdvihuje zejména skutečně individuální přístup ke každému dítěti a jeho rodině. U dítěte jsou podporovány silné stránky a rozvíjeno jeho nadání a talent. Program “Barevný svět” aktivně pracuje s teorií mnohočetné inteligence Howarda Gardnera, respektuje vzdělávací oblasti Rámcově vzdělávacího plánu pro předškolní zařízení a bohatě se inspiruje myšlenkami Montessori pedagogiky. Významnou roli v něm hraje enviromentální výchova a vzdělávání, směřující ke zdravému životnímu stylu.

KROUŽKY PRAHA 2

HUDEBNÍČEK

Jak již název napovídá, jedná se o hudební kroužek, který vede pan učitel Michal Křístek, který v minulosti působil jako profesionální hudebník. V hudebníčku se děti seznámí mimo jiné s historií hudby, s hudebními nástroji a styly, rytmem, intonací a interpretací. Ale to hlavní, co děti získají v hudebníčku je láska k hudbě. Láska, která je v téměř každém z nás a čeká jen na probuzení a rozvinutí. Děti sami jsou aktivními účastníky, ať už se jedná jednat o “orchestr” Orffových nástrojů, či “pěvecký sbor” malých sopránků a altů. Ruku v ruce s hudebním základem kroužku, se v kroužku rozvíjí také motorika, kognitivní schopnosti, předmatematické dovednosti, či paměť a konečně i sociální cítění.

ŠIKOVNÉ RUČIČKY

Kroužek vede rodilá mluvčí ze spojených států amerických Hannah a probíhá výhradně v anglickém jazyce. Kroužek je zaměřen na tvořivé činnosti, které probouzí bohatou dětskou fantazii, rozvíjejí jemnou motoriku, soustředění a spolupráci. Děti si vyzkouší mnoho výtvarných technik, ať už z klasického ranku – malování, stříhání, lepení, či z náročnějších technik – lepení tavnou pistolí, gravírování, malování voskem a mnoho dalších. Děti se také seznámí s různými druhy materiálů, u kterých na vlastní kůži poznají jejich vlastnosti, přednosti, ale i limity.

POHÁDKOVÉ NOCI

Potřebujete si odpočinout, zajít do divadla nebo na dobrou večeři? Využijte nočního hlídání s bohatým programem pro Vaše děti. Jeden pátek v měsíci Vám naše škola umožní bezstarostně si užít večer! A o Vaše děti bude skvěle postaráno:-) Vítání jsou i sourozenci dětí či jejich kamarádi.

Zábavný program 18:30 – 10:00
Pro děti od 2 let do 8 let
Strava a nápoje
Každý večer na jiné téma
Soutěže, bojovky, tvoření
Zkušení instruktoři

LIDÉ PRAHA 2

RADKA WIRTHOVÁ

ředitelka

RADKA WIRTHOVÁ

ředitelka

Absolvovala jsem na Katedře primární pedagogiky Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Práce s dětmi mě těší už devět let. Starala jsem se o děti v jeslích, učila na základní škole a působila jako ředitelka ve škole mateřské. Díky své praxi v oblasti vzdělávání vím, že jsem na správném místě a moje práce má smysl. Volný čas ráda trávím s rodinou a přáteli, cestuji a hraji na klavír.

IDA SMÉKALOVÁ

manažerka

IDA SMÉKALOVÁ

manažerka

Vystudovala jsem Fakultu humanitních studií Karlovy Univerzity v oboru Občanský sektor. Jsem matka dvou kluků a manažerka. V rámci profesní dráhy jsem řídila zejména projekty v oblasti vzdělávání. Ráda pracuji pro děti i s dětmi, vedla jsem soukromé jesličky a jsem atestovaná chůva. Nejdůležitější na mé práci je, že mi dává smysl. Její efekt mohu pozorovat ihned hlavně v radosti ze hry a z poznávání, kterou děti v našich školkách denně zažívají. Ve volném čase ráda navštěvuji kulturní akce, čtu a chodím do přírody s rodinou a přáteli.

ESTER KAŠTÁNKOVÁ

učitelka

ESTER KAŠTÁNKOVÁ

učitelka

Práci s dětmi různých věkových kategorií se věnuji již 7 let. Vystudovala jsem předškolní a mimoškolní pedagogiku a učila jsem děti ve školkách i na základní škole. Mám zkušenosti s vedením zájmových aktivit jak v České republice, tak z Anglie. K dětem uplatňuji trpělivý, respektující přístup a vnímám trávení času s nimi jako vzájemně obohacující. Mým největším zájmem je hudba, zejména hra na klavír a flétnu.

MICHAL KŘÍSTEK

vedoucí učitel

MICHAL KŘÍSTEK

vedoucí učitel

Od dětství jsem se pohyboval v hudebním prostředí. Vystudoval jsem hudební gymnázium a Pražskou konzervatoř obor zpěv a působil jako operní sólista. Se synovým vstupem do lesní školky jsem měl možnost tam působit jako dobrovolník. Zjistil jsem, že jsem mnohem šťastnější u dětí, než v divadle. Doplnil jsem si vzdělání a působil též jako zástupce ředitelky. Vytvořil jsem celoroční vzdělávací systém etikety pro děti předškolního věku. Mojí vášní krom hudby jsou knihy zejména pak beletrie, filozofie, psychologie a politika.

SARAH TULLY

učitelka

SARAH TULLY

učitelka

Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem s původem z Colorada v USA. V České republice žiji od roku 2013 a mám velké štěstí, že ji mohu nazvat svým domovem. Po ukončení vysokoškolského studia lingvistiky jsem pokračovala ve studiu World Englishes, TEFL a TESOL se zaměřením na děti a mladé studenty. Děti tady v Praze učím už sedm let a stále mě to neomrzelo. Ve svém volném čase si ráda čtu pod širým nebem ve všemožných pražských parcích, chodím na túry se svým psem Charliem (napůl Beagle / napůl jezevčík) a vyrábím keramiku.

ANDREA MATYSOVÁ

vedoucí učitelka jeslí

ANDREA MATYSOVÁ

vedoucí učitelka jeslí

Již při studiu jsem se začala věnovat dětem a na střední ekonomické škole jsem vedla taneční lekce ve volnočasovém zařízení. Také jsem od dob svého dospívání velmi ráda hlídala své sestřenice a bratrance od věku několik málo měsíců. Rozhodla jsem se, že se chci dětem věnovat pracovně na plný úvazek a na profesionální úrovni. A tak jsem si doplnila vzdělání v oboru. Svůj volný čas trávím nejraději s rodinou, přáteli a mým milovaným čtyřnohým kamarádem.

JANA KOUKALOVÁ

asistentka pedagoga

JANA KOUKALOVÁ

asistentka pedagoga

Děti miluji a při práci čerpám i z osobních zkušeností s výchovou svého sedmiletého syna. V době dospívání jsem začínala s hlídáním dětí, později jsem získala vzdělání v oboru asistent pedagoga. Věnovala jsem se péči o seniory a praxi mám i ze speciální třídy mateřské školy, kde jsem pracovala s dětmi s různými poruchami. Díky rokům strávených v zahraničí mluvím plynně anglicky. Při péči o děti uplatňuji pozitivní, respektující a individuální přístup. Volný čas trávím nejraději se synem a naším pejskem v přírodě. Také spolu objevujeme umění a historii v muzeích a na výstavách.

PETRA MAJEROVÁ

asistentka pedagoga

PETRA MAJEROVÁ

asistentka pedagoga

Jsem maminkou malého rošťáka, který mě obohacuje a inspiruje každým dnem. Již během studia sociální práce na VOŠ a VŠ jsem byla v kontaktu s dětmi, zejména v rámci školní praxe. Dále jsem vedla taneční kroužky pro mládež, pracovala v dětské skupině a mateřském centru. Aktuálně studuji předškolní pedagogiku a snažím se vzdělávat prostřednictvím různých pedagogických kurzů a jsem logopedickým asistentem. Mám ráda hlavně tanec, ale také hudbu a výtvarné činnosti, které se snaží zapojovat při práci s dětmi. Při práci se řídím mottem „Nejen my učíme děti, ale i děti učí nás“.

DOMINIKA PEKÁRKOVÁ

chůva v jeslích

DOMINIKA PEKÁRKOVÁ

chůva v jeslích

Pocházím z velké rodiny a již od mala jsem tak měla možnost trávit čas s dětmi a sbírat cenné zkušenosti. Období narození a péče o mou dceru mi znovu připomnělo, že svět dětí mi do života přináší velý smysl a radost. Během mateřské dovolené jsem se proto zapojila do lesního klubu a pomáhala tvořit venkovní aktivity pro děti. Jsem certifikovanou chůvou a lektorkou jógy pro dospělé i děti. Neustále se v práci s dětmi vzdělávám, prošla jsem kurzy metodiky cvičení s dětmi, asistenta pedagoga a nenásilné komunikace. Čas strávený s dětmi je pro mě synonymem kreativity, tvoření a pozitivní energie

JITKA HADRAVOVÁ

hospodyně

JITKA HADRAVOVÁ

hospodyně

Jsem matkou již dospělé dcery, ale doba, kdy jako malá objevovala svět, byla nejkrásnější. A to je důvod, proč čtyři a půl roku pracuji pro ty nejmenší a jsem mezi nimi šťastná. Ve volném čase čtu, pěstuji orchideje, v létě na chalupě bylinky a toulám se po lese.

NIKOLETA DEMČÁKOVÁ

pomocná asistentka

NIKOLETA DEMČÁKOVÁ

pomocná asistentka

Jsem původem ze Slovenska a do Prahy jsem přijela v roce 2016. Momentálně dokončuji své studium oboru psychologie na University of New York Prague. V rámci odborné stáže ve školce EduArt jsem zjistila, že práce s dětmi je to, co mě v životě naplňuje. Děti jsou pro mě zdrojem nekonečné energie, pozitivity a tvořivosti, protože každý den strávený s nimi je jedinečný. K mým zálibám patří kreslení, focení, čtení knih a procházky s mým pejskem.

ANTONÍNA ŠESTAKOVÁ

pomocná asistentka

ANTONÍNA ŠESTAKOVÁ

pomocná asistentka

Od malička jsem snila o tom, že se stanu učitelkou. Vystudovala jsem Vysokou školu pedagogickou učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Studium mě natolik uchvátilo, že jsem se začala hlouběji zajímat i o dětskou psychologii, která je mým koníčkem. Po studiu jsem pracovala jsem jako učitelka na základní škole. Výchova a práce s dětmi mě naplňuje a provází po celý život a k dětem mám velmi přátelsky vztah. Ráda hraji na klavíru, tvořím a čtu.

MILUŠE ŘEHÁKOVÁ

chůva v jeslích

MILUŠE ŘEHÁKOVÁ

chůva v jeslích

Jsem maminka dvou dětí. Péče o děti a čas strávený s nimi mě provází životem, baví mě a těší . Při studiu sociální práce na vyšší odborné škole jsem vykonávala praxi v mateřské školce a dalších zařízeních pomáhajících dětem. Dále jsem pracovala jako chůva v rodinách či dětských koutcích. Zkrze výše uvedené zkušenosti jsem zjistila, že studium oboru předškolní a mimoškolní pedagogiky, je mi nejblíže a vidím v něm svou budoucnost. Ráda se průběžně vzdělávám v dalších oblastech péče a práce a detmi.